Uziemienie linii napowietrznej nn

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym punktem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów oraz pozostałych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny montuje się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w całej Europie podchodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych tak tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, i nawet wybuchy to dosyć realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest każdy zdrowo myślący pracownik oraz manager w sferze.

Tutaj z usługą przychodzą nam mechanizmy i sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich realizowanie w istocie kieruje się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do tematu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbytu istnieje ogromna ilość ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, dawane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy pozwalają również na monitorowanie uziemienia w okresie rzeczywistym. W wymieszaniu z kolejnymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania towaru lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką opcja, zamykając zawór czy wlew, co jest unikalne w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego standardu rozwiązania powszechnie wiąże się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach pracujących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do pełnego ograniczenia proces nakładania się powierzchni materiałem. Może wtedy spowodować warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy wówczas nie tylko urządzeń, ale także pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.